Adoleshentët shqiptarë hyjnë fshehurazi në Britaninë e Madhe dhe bashkohen me bandat e drogës me qëllim që të dërgohen në…
Prishtinë -  Janë arrestuar tre persona për vrasjen e  Liridona Murselit, akt ky i cili ka tronditur opinionin publik. Në mesin…
Henry Kissinger, një fuqi diplomatike, rolet e të cilit si këshilltar për sigurinë kombëtare dhe Sekretar i Shtetit nën dy…
  Mes lotësh ka folur sot nëna e Lear Kurtit në emisionin “Me Zemër të Hapur”. 32-vjeçari humbi jetën një…
Një banesë është shkrumbuar nga flakët në Fan të Mirditës, duke lënë në qiell të hapur një 75-vjeçar të ve,…
Një tregtar shqiptar kokaine është paraqitur në Gjykatën e Lartë për t’i kërkuar kësaj gjykate të vendosë nëse duhet të…
‘Ikja’ e aktorit të madh Zef Deda, ka lënë një trishtim të thellë në zemrat e artdashësve shqiptarë, adhuruesve të…
Fjalë zemre dedikuar babait të tij të ndjerë. Aktori i humorit, Julian Deda ka mbajtur një fjalim prekës kushtuar Zef…
Ilir Meta, kryetari i Partisë së Lirisë, tha sot se kujtimi i Zef Dedës do të mbetet i përjetshëm në…
Aktori i shquar i humorit shqiptar, një nga emblemat e tij, i madhi Zef Deda, mësohet se ka ndërruar jetë…
Ka shkuar në 7 bilanci i viktimave si pasojë e motit të keq që ka përfshirë Italinë prej të paktën…
Këto janë pamjet që vijnë nga korrespodentët e SYRI TV nëpër Shqipëri për situatën pas reshjeve të dendura që ranë…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...