Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të lartë në qarkun e Dibrës. Situata deri tani paraqitet pa probleme të…
Mesditen e së dielës, më datë 29 tetor 2023, në hyrje të Parkut të Kepit të Rodonit në Durrës, ka…
Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën…
Detaje tmerruese po dalin në dritë rreth fatit të komuniteteve që jetojnë në kufi, vetëm disa ditë pasi Hamasi nisi…
Nga Tritan Shehu: Humbja e jetes se femijes tre vjecar, refleksion.Si qytetar, si anestezist-reanimator dhe si Kryetar Nderi i Shoqates…
Prishtinë - Dita e hënë (25 shtator) do të jetë ditë zie kombëtare në nderim të pjesëtarit të Policisë së…
Kampi famëkeq i Tepelenës, ku u internuan familjet që kundërshtonin regjimin komunist të Shqipërisë, u mbyll në vitin 1954 pasi…
Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar në Vlorë. Mësohet se një 51-vjeçari i janë gjetur në kroskotin e automjetit,…
Edhe pse ruhej me roje gjatë 24 orëve, sërish mbeturinave tek inceneratori i Elbasanit iu vu zjarri.   Për këtë…
Drejtoresha e spitalit, Bruna Mersini 41 turistë janë paraqitur në urgjencën e Spitalit të Vlorës këtë të premte. Paraprakisht bëhet…
BILD   A është hakmarrë diktatori rus, Vladimir Putin, duke eliminuar rivalin e tij më të madh? Ai kishte shumë…
Yevgeny Prigozhin, i cili udhëhoqi një rebelim të dështuar kundër Vladimir Putinit, ishte në një avion që u rrëzua në…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...