Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më…
Si sot, më 7 shkurt 2020, ndërroi jetë këngëtarja Nexhmije Pagarusha. Ajo njihet si ndër këngëtaret shqiptare me zërin më…
Nga Aurel Plasari:  VDEKJA, 17 JANAR 1468 “Dhe gjithçkaja u rrënua”: e ka dhënë në mënyrë tejmase koncize Giovanni Muzaka…
Radio-Televizioni “Ora News” njofton të gjithë abonentët e platformës Tokësore, se në daten 24 Korrik do të ketë disa ndryshime…
Kafshët e egra po përshtaten me jetën e qytetit duke jetuar në hapësira më të vogla, po mësojnë të jetojnë…
Ardit Gjebrea është jo vetëm një nga moderatorët më të suksesshëm dhe shumë i dashur për publikun që e ndjek…
Është ndarë nga jeta në moshën 55-vjeçare gazetari dhe publicisti i mirënjohur, Fatos Baxhaku, i cili vuante prej kohësh nga…
Çdo episod i sezonit të fundit të Game of Thrones është i jashtëzakonshëm, por “Nata e gjatë” e kësaj jave…
Temperaturat e ulëta janë kthyer sërish në vendin tonë, por nuk e kanë ndaluar analistin Ilir kulla që të sfidojë…
Mjaftonte që burri i saj të mos lante enët mirë ose të mos i vendoste në lavaman në rendin e…
Armand Hallvaxhiu që humbi jetën të dielën pasi u mbyt teksa zhytej në brigjet e Karaburunit, prej disa vitesh punonte…
Të gjitha këto gjëra janë mënyra të thjeshta për t’u bërë viktimë e mashtrimit – të dhënat e mëposhtme nuk…
Page 1 of 2

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...