Sipërmarrësi teknologjik, Elon Musk, kritikoi oficerët e Shërbimit Sekret përgjegjës për sigurinë e Donald Trump, pasi ish-presidenti amerikan i…
  Kandidati republikan për president i SHBA-së, Donald Trump duket se është qëlluar dy herë, me plumba, por ka mundur…
  Një këshilltar i lartë i fushatës së Donald Trump thotë se ka disa pyetje se, sa i përgatitur ishte…
  Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, së fundmi i shpëtoi një atentati gjatë një tubimi elektoral në Pensilvani, SHBA. Trump në…
  Miliarderi Elon Musk deklaroi se mbështet plotësisht kandidatin presidencial, Donald Trump. Reagimi i tij erdhi pas atentatit ndaj Trump…
  Një i ri i cili ishte i pranishëm në takimin që po zhvillonte kandidati republikan Donald Trump, ka zbuluar…
  Sulmi me armë ndaj Donald Trump gjatë një mitingu në Pensilvani është konsideruar nga shërbimet sekrete si atentati më…
    Tentativa  për vrasjen e Donald Trump, e cila hap një kapitull të ri të errët në historinë e…
    Liderët botërorë kanë reaguar duke dënuar ashpër atentatin ndaj ish-Presidentit  Donald Trump.   Kryeministri britanik  Keir Starmer tha…
  Ish-Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump u sulmua me armë zjarri, në atë që po hetohet si një atentat për…
  Ligjvënësit nga të dyja anët e politikës amerikane dënuan menjëherë atentatin ndaj kandidatit të pritshëm republikan për president, Donald…
  Në një foto të publikuar nga Associated Press, e publikuar vetë disa momente pas atentatit ndaj Trump duke snajperët e…

Lajmet e fundit

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...