Gjatë 10 viteve numri i popullsisë në Bullgaria ka rënë me më shumë se 400 000 banorë, sipas Eurostat. ”Në…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pakistan, ku një vajzë 26-vjeçare e cila ishte shtatzanë është qëlluar për vdekje…
Ushtria helene është ngritur në këmbë pas rrëzimit të avionit luftarak “Mirage 2000-5” të flotës ajrore greke në Egje. Trupi…
Pas komenteve të ambasadorit të Rusisë në Liban se forcat ruse do të shkatërronin çdo raketë që niset drejt Sirisë,…
Presidenti francez Emmanuel Macron ka bërë një deklaratë të fortë në lidhje me sulmin e fundit kimik në Siri, ku…
Si një njeri që përpiqet të përshkruajë një elefant, ashtu edhe odisea e kërkim faljes së Zuckerberg-ut të 2018 duket…
Një avion luftarak grek model “Mirage 2000-5” është rrëzuar në det pranë ishullit Skyros. Një helikopter “Super Puma” është ngritur…
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se "sulmi në Siri mund të ndodhë shumë shpejt ose jo shumë…
Yulia Skripal, e cila po shërohet, pasi së bashku me babai e saj, ish-spiunin rus Sergei Skripal, u helmuan muajin…
Gjykata turke ka caktuar masë arresti me paraburgim për gjashtë pjesëtarët e organizatës terroriste FETO/PDY të sjellë në Turqi nga…
Mediet amerikane raportojnë se gjithçka është gati për luftën në Siri dhe se po pritet vetëm një "OK" nga Trump.…
Situata është shumë serioze në Mesdheun Lindor, kur SHBA dhe Rusia kanë shkëmbyer kërcënime për luftë ndaj njëra-tjetrës gjatë ditëve…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...