×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Gjykata turke ka caktuar masë arresti me paraburgim për gjashtë pjesëtarët e organizatës terroriste FETO/PDY të sjellë në Turqi nga…
Mediet amerikane raportojnë se gjithçka është gati për luftën në Siri dhe se po pritet vetëm një "OK" nga Trump.…
Situata është shumë serioze në Mesdheun Lindor, kur SHBA dhe Rusia kanë shkëmbyer kërcënime për luftë ndaj njëra-tjetrës gjatë ditëve…
​Yulia Skripal, e cila po shërohet, pasi së bashku me babai e saj, ish-spiunin rus Sergei Skripal, u helmuan muajin…
Mark Zuckerberg doli gati i pa lagur nga dëshmia para senatorëve, por raundi i dytë ishte më i ashpër. Themeluesi…
15 vite më parë ishte thjesht një roman i shkruar me nacionalizëm të tepruar e me teori të çmendura komploti,…
Përplasja e presidentit Donald Trump me prokurorin special Robert Mueller arriti “pikën e vlimit” ditën e martë, kur zëdhënësja e…
Një aksidenti i tmerrshëm ajror ndodhi ditën e sotme në Algjeri. Por çfarë e shkaktoi aksidentin e avionit ushtarak? Shkaqet…
Një çifti gay është rrahur brutalisht jashtë një resorti në Miami nga katër burra pas disa orësh nga festimet e…
Thellohet bilanci i viktimave nga rrëzimi i një avioni ushtarak në Algjeri. Deri tani raportohen 257 viktima pas rrëzimit të…
Duket se situata politike nuk paraqitet shumë e volitshme as në Armeni, pasi opozita ka dalë kundër lëvizjeve të reja…
Alienët nuk gjenden akoma pasi truri njerëzor nuk është mjaftueshëm I fuqishëm për t’I perceptuar ato, thotë një shkencëtar pas…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...