Partitë e djathta kanë dominuar edhe në Itali në zgjedhjet që u zhvilluan për Parlamentin Europian 2024.…
      Marine Le Pen, udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, ka përshëndetur vendimin e presidentit Emmanuel Macron…
    350 milionë qytetarë të BE-së do të mund të votojnë drejtpërdrejt për parlamentin e tyre nga e enjtja…
    "Sot në mëngjes ndihem më i sigurt se dje se Trump do të jetë presidenti i 47-të, thotë kreu i Brexit-it, Nigel Farage, dhe shumë gazeta europiane thonë…
    Ish-presidenti amerikan, Donald Trump reagoi pasi një juri në SHBA e shpalli atë fajtor për 34 akuza ndaj…
    Shpallja fatjor e Donald Trumpit për 34 vepra penale shënon fundit e procesit historik gjyqësor penal ndaj ish…
Populli i Azerbajxhanit feston sot Diten e Pavarësisë Sot, Azerbajxhani shënon Ditën e Pavarësisë, Më 28 maj të çdo viti,…
Politika e jashtme gjermane është e klasit botëror kur bëhet fjalë për t’u marrë me të kaluarën. Vetëm kur bëhet…
Izraeli nuk ishte i përfshirë në asnjë mënyrë në vdekjen e presidentit iranian Ebrahim Raisi dhe ministrit të tij të…
Vdekja e presidentit dhe ministrit të Jashtëm të Iranit gjatë përplasjes së helikopterit me të cilin udhëtonin me një shpat…
Before starting the interview I asked the Ambassador of Croatia to Albania, Zlatko Kramaric, what 'small suggestion he could offer…
Kryeministri sllovak Robert Fico është qëlluar dhe plagosur, sipas raportimeve të mediave lokale.   Fico u qëllua përpara një qendre…

Lajmet e fundit

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...