Provokime të shumta, ofendime dhe thirrje për luftë kundër shqiptarëve janë dëgjuar në një manifestim pro rus në Serbi.…
Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, në një reagim për dy vjetorin e nisjes së sulmeve Rusi Mbi Ukrainë,…
Donald Trump fitoi zgjedhjet paraprake republikane në Karolinën e Jugut të shtunën, duke mposhtur lehtësisht ish ambasadoren amerikane në Kombet…
Donald Trump është një hap më afër nominimit presidencial republikan pas një fitoreje masive ndaj Nikki Haley në Karolinën e…
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm italian Antonio Tajani u zgjodh kryetar i partisë së qendrës së djathtë të Berlusconit Forza…
Presidenti i SHBA, Joe Biden, shpesh herë bëhet viral me incidentet që i ndodhin në publik. Jo një herë, por…
Mbi 400 persona u arrestuan në Rusi teksa i bënin homazhe liderit të opozitës Alexei Navalny, i cili vdiq në…
BILD Armiku më i ashpër i Putinit, Alexei Navalny mesa duket ka vdekur.     Kritiku i njohur i Kremlinit vdiq…
Reagimi ndaj lajmit për vdekjen e aktivistit politik rus Alexei Navalny është duke u përhapur me shpejtësi, shkruajnë mediat ndërkombëtare. Politikanët…
Nga Sali Berisha/ Të dashur miq, me keqardhje lexova lajmin e papritur të vdekjes së liderit opozitar, Navalny, zërit me…
Një informator i Byrosë Federale amerikane të Hetimit (FBI) është akuzuar për fabrikimin e një skeme ryshfeti shumëmilionëshe që përfshin…
  Papa Françesku nderoi Kardinalin shqiptar Ernest Simon Troshani, “Martirin e gjallë”. Në fund të Audiencës së Përgjithshme të kësaj…

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...