×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Struan Stevenson, politikan i njohur europian dhe anëtar i Parlamentit Europian prej 15 vitesh, thotë se “irritimi i thellë i…
Partia e kryeministrit Viktor Orban fitoi zgjedhjet parlamentare në Hungari dhe shumicën absolute. Materiali na paraqet politikanin që urrente muret,…
Një autobus në Indi, është aksidentuar dhe të paktën 30 persona raportohen të vdekur nga të cilët 27 janë fëmijë.…
Pas sulmit të dyshuar më gaz klorin i ndodhur ditën e shtunë në Siri reagoi presidenti amerikan Donald Trump, i…
Një suprizë e bukur ka ndodhur për dy vëllezër binjakë në Michingan , kur gratë e tyre lindën në të…
Në ditën Kombëtare të teknologjisë Bërthamore, Presidenti Iranian Hasan Rohan ka deklaruar gjatë një konference në Teheran se Shtetet e…
Britanikët kërkojnë të ndryshojnë kombësinë e tyre, të paktën sipas të dhënave të fundit të EUROSTAT. Shifrat tregojnë se në…
Marcos Rodriguez Pantoja duket si një personash në filmin e animuar “Libri i Xhunglës”. Në vitin 1965, ai është gjetur në…
Policia franceze po përpiqet të dëbojë qindra aktivistë ambientalistë nga një zonë pyjore në perëndim të Francës, ku duhej të…
Sulmi i Izraelit ndaj një baze ushtarake në Siri që ishte vënë në dispozicion të Iranit dhe forcave paramilitare shiite…
8 ton hashash me vlerë 80 mln euro janë sekuestruar nga polcia italiane në orët e para të mëngjesit të…
Viktor Orban rizgjidhet kryeministër i Hungarisë. Ai fitoi zgjedhjet e së dielës me shumicë absolute, raportojnë mediat ndërkombëtare. Duke shpallur…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...