Vangjel Tavo është kandidati i PS-së për zgjedhjet në Bashkinë e Himarës që pritet të zhvillohen më 4 gusht.…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u kujtoi demokratëve sakrificat e tyre përgjatë tre viteve të fundit, si ato…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha u ndal te protesta madhështore e mbajtur mbrëmjen e djeshme nga opozita përpara…
  Lideri i opozitës, Sali Berisha bëri një rezyme të aksionit opozitar dhe rrugëtimit epik të demokratëve që nga foltoret…
  Kryedemokrati Sali Berisha u shpreh se me protestën e mbrëmshme, demokratët dhe qytetarët e lirë treguar se janë shumica…
    Në Shqipëri, mesatarisht një familje mori 2 mijë euro në vit. Ky është konstatimi i një raporti të Bankës…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha i është drejtuar Strasburgut pas më shumë se gjashtë muaj dënimi politik me…
  Nga Klodian Tomorri:   Ekipi kombëtar i Turqisë humbi shansin e kualifikimit historik në gjysmëfinalen e Europianit të futbollit teksa…
  Drejtori i Policisë së Tiranës, Tonin Vocaj në një konferencë për mediat ka zbuluar detaje në lidhje me hetimet…
  Olsi Rama është paraqitur përsëri në SPAK ditën e sotme. Burime e SYRI TV e kanë para vëllain e…
  Olsi Rama ka dalë nga ambientet e SPAK pak çaste më parë ku qëndroi për gati 1 orë në…
  Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka reaguar për protestën e opozitës me 11 korrik, ku mijëra qytetarë i shkuan…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...