Ish-kryeprokurori i SHBA, Mattheë Whitaker në një intervistë ekskluzive për ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV ka folur dhe…
  Lideri i opozitës, Sali Berisha ka premtuar se me ardhjen në pushtet të Partisë Demokratike, çdo prind do të…
    Ish-kryeprokurori amerikan gjatë mandatit të parë të Donald Trump, foli ekskluzivisht për Çim Peka LIVE. Matthew Whitaker tha…
          Shefi Organizativ i Partisë Demokratike, Klevis Balliu deklaron se skandali i fondeve IPARD është denoncuar…
  Lideri i opozitës, Sali Berisha ngriti alarmin për importin e helmeve bujqësore në Shqipëri, që sipas tij janë ndër…
  Ashtu siç është bërë traditë e demokratëve tashmë, lideri demokrat, Sali Berisha në tubimin maratonë, mbrëmjen e sotme solli në vëmendje të qytetarëve se…
  Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryesinë, ku ka folur për modelin ekonomik…
  Lideri i opozitës, Sali Berisha ka vijuar me akuzat në drejtim të kryeministrit Edi Rama për sa i përket…
  Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka reaguar pas publikimit të dëshmisë së Alda Nikollit, e cila denoncoi vrasësin…
  Kryetari i grupit Parlamentar i PD, Gazment Bardhi është përplasur ashpër me Ermonela Felajn gjatë seancës së sotme parlamentare.…
  Nga Agim Nesho:    Për një pjesë të opinionit publik ka qenë e qartë që SPAK asnjëherë nuk ka qenë…
  Kisha Ortodokse ka reaguar në lidhje me rezultatet e censit të vitit 2023 duke thënë se përqindja e numrit…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...