Raportimi i sotëm i kreut të SPAK në Parlament i ngjau raportimit të një ministri mediokër të qeverisë Rama.…
  Kryetari i Grupit parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi gjatë raportimit të drejtuesit të SPAK, Altin Dumani në parlament, i…
  Një tjetër video amatore në mediat dhe rrjetet sociale amerikane, tregon se atentatori 20-vjeçar i Donald Trump pati kohë…
  Kongresi po heton përgjegjësitë e Shërbimit Sekret, agjencisë në Shtetet e Bashkuara që ofron sigurinë e presidentit aktual, ish-presidentëve…
    Presidenti i PL-së, Ilir Meta ka mbështetur kërkesën e kreut të PD-së, Sali Berisha për një qeveri teknike.…
    Mbreti Charles III i ka shkruar një letër private Donald Trump, ka zbuluan Buckingham Palace.   Monarku 75 vjeçar…
  Kryeprokurori Olsian Çela, i cili si prokuror i Krimeve të Rënda ka hetuar dosjen "Xibraka", dhe ka veçuar dosjen…
  Nga Agim Xhafka:   Po kërkuam drita kur na ikin, na hakërrehen se nuk dashkemi Reformën në Drejtësi!! Kur bërtasim…
  Nga Ylli Manjani Dje qenka parë në Himarë, Veliu i hajnisë së Tiranës. Kishte dalë t'i jepte një dorë…
  Pasi Drejtoria e Burgjeve i dha leje 5 ditore Fredi Belerit që të betohet si eurodeputet në Strasburg, në…
  Kryedemokrati Sali Berisha u shpreh se ‘opozita e një vendi të lirë nuk mund të kontrollohet nga një vend…
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti teksa foli për sfidat në qeverisjen e tij, tha se ShBA-të, mbeten partner dhe…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...