SKANDALOZE/ POLICIA PROVOKON PROTESTUESIT, SULME ME GURË DHE SHKOPINJ GOME

Saturday, 31 Mars 2018 11:33
FOTO NGA PROTESTA FOTO NGA PROTESTA

Situata në protestën, e cila po zhvillohet pranë tunelit të Kalimashit, kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, duket se është tensionuar.

Prania e qindra forcave policore të pajisur me shkopinj gome dhe skafandra  ka provokuar protestuesit, të cilët kanë qëlluar me gurë në drejtim të policisë.

Nga raportimet e fundit, duket se ka të plagosur në rradhët e protestuesve, të cilët kanë kaluar traun dhe kanë bllokuar qarkullimin në Rrugën e Kombit.

Protestuesit janë shprehur se janë nisur për një protestë paqësore, por ka qenë policia ajo që ka provokuar duke i goditur me shkopinj gome.

Ndërkohë, ato janë të vendosur për të mos u tërhequr.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 18:29
Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...