VIDEO/ "Kur isha 12 vjeçe, njerka më futi duart në fyt", historia e dhimbshme e Borës

E Enjte, 26 December 2019 17:14

“Historia ime” në Tv Klan ka sjellë sot historinë e dhimbshme të Bora Avdias. Ajo është ndarë nga bashkëshorti i saj dhe është nënë e katër fëmijëve. Prej 3 vitesh endet rrugëve së bashku me fëmijët.

Vuajtjet e saj nisin që në fëmijëri, kur pas ndarjes së prindërve, babai martohet me një tjetër grua, e cila e dhunonte vazhdimisht. Si pasojë e torturave të vazhdueshme, ajo largohet nga shtëpia. Më pas u njoh me ish-bashkëshortin, por dhe ai nisi ta dhunonte, dhe sot Bora ka urdhër-mbrojtje.

 

Gazetarja: Nga je ti Bora?

Bora: Unë jam tropojane, kam jetuar në Tiranë, familja ime u divorcua.

 

Gazetarja: Prindërit e tu u divorcuan?

Bora: Po, dhe mami më la me babin. U rrita me babin. Pastaj erdhi një grua tjetër, u martua babi.

Gazetarja: Erdhi një njerkë në shtëpi?

Bora: Po! Kur erdhi ajo filloi dajaku, debatet, se babi s’më prekte asnjëherë. Babi im është njeri shumë i mirë, por kur u martua me atë dhe babi ndryshoi komplet. Durova dajakun, durova tubin e ujit, telin e korentit, i durova të gjitha.

Gazetarja: Të torturonte me mënyrat më ç’njerrëzore?

Bora: Po dhe për ditëlindjen time kur bëra 12 vjeçe, njerka më futi duart në fyt. Se harroj kurrë deri ditën kur të vdes, se ka qenë ditëlindja ime. Pastaj ika tek Kisha e Laçit. /tvklan.al

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...