Pallto 3.500 dollarë, atlete 1.300 dollarë dhe hotele mbi 2.200 euro nata/ Jeta vanitoze e gruas së Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave që i jep leksione gazetarëve për ndershmërinë

Saturday, 23 July 2022 17:10

 

Bashkëshortja e drejtorit të Përgjithshëm i Doganave, Genti Gazheli i dha mbështetje publike dhe shprehu solidaritet me partnerin e saj, pas publikimit të fakteve të forta të emërimit në institucionin që ai drejton të individëve që akuzohen në shtetet fqinje për kontrabandë dhe krim të organizuar.


Madje Eda Gazheli vendosi t’i japë “leksione” gazetarëve mbi ndershmërinë, teksa krahasoi mediat ndër më të ndjekurat në vend, News 24, BalkanWeb dhe Panorama si maskat me kapuç dhe kallashnikovë që dilnin rrugëve në vitin e vështirë 1997.

“Gjoba me lajme është krimi më i rëndë se gjoba me kapuç e armë në dorë”, shkroi mes rreshtave në rrjetet sociale gruaja e Genti Gazhelit, i cili punon me Artur Sejatin, drejtor i Hetimit Doganor, i ndjekur penalisht nga drejtësia greke me akuzën e krijimit të grupit të strukturuar kriminal, vjedhje në bashkëpunim dhe kontrabandë.

 

Por kush është Eda Gazheli dhe jeta luksoze që bën gruaja e Drejtorit të Përgjithshëm të Doganave?

 

Gruaja, e cila jep “leksione” se si duhet bërë gazetaria, kur bashkëshorti i saj ndodhet përballë fakteve të pakundërshtueshme, bën një jetë vanitoze mes veshjeve nga markat më të shtrenjta, udhëtimeve në vendet më luksoze dhe pushimeve në resorte të huaja ku kushton mbi 2200 euro nata.

 

Jetën e saj superluksoze Eda Gazheli e reklamon në rrjetet sociale ku pozon në destinacione të ndryshme, me veshje e aksesorë të kushtueshëm.

Siç shihet në fotot e mëposhtme ajo mban veshur një pallto të markës Max Mara me vlerë rreth 3.500 dollarë

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...