×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

U zhvillua sot në Tiranë konferenca ballkanike e të majtëve të rajonit. Në konferencë ishte i pranishëm edhe Albin Kurti,…
Policia ka nisur ditën e djeshme këkimet për 32 vjeçarin nga Vlora , i cili ka humbur kontaktet me familjen…
Shqipëria ka qënë sot në qendër të vëmendies jo vetëm nga mediat e vendit por edhe ato mbarëbotërore. Agjenci të…
Tendenca e rënies së euros shfaqet sërish. Monedha e përbashkët ra sot nën nivelin e 130 lekëve duke u këmbyer…
Tjetër dëshmi tronditëse e një prej protestuesve të Rrugës së Kombit i cili rrëfeu sot në sallën e gjyqit në…
Alma Ahmeti, gjyqtarja e Kukësit, e cila sot në Gjykatën e Tiranës vendosi të lërë në burg 11 protestuesit e…
Një punonjë i HEC-it, ka rënë 50 metra në greminë, por sipas deklarimeve paraprake nuk ka qenë në punë. Shtetasi…
Në një prononcim për mediat kryetari I PD , Lulzim Basha ka thënë se protesta nxori fytyren e rregjimit kriminal…
Pas verdiktit të gjykatës, deputetët e Partisë Demokratike dhe të pranishmit në sallë kanë kundërshtuar në kor duke thjerrë: “turp”,…
Policia e Kurbinit në kuadër të operacionit të koduar ‘’PARKIMI’’ ka sekuestruar një sasi lënde narkotike e dyshuar për kokainë…
Gjykata Kukës ka dhënën masën “arrest me burg” për 11 persona , ”detyrim paraqitje” për 10 persona, dhe “arrest shtëpie”për…
Gjykata e Tiranës pritet që nga momenti në moment të japë vendimin për 23 protestuesit e arrestuar pas ngjarjeve të…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...