Një përdorues makine duhet ta blejë naftën sot me rreth 192 lekë për litër dhe benzinën me rreth 194…
  Fillimet e pandemisë frenuan disi edhe ikjen e bluzave të bardha mjeke infermiere drejt Gjermanisë për shkak se veshtirësuan…
  I ftohti i acartë që ka përfshirë Shqipërinë ditët e fundit ka shtuar edhe përdorimin e mjetëve ngrohëse si…
  Ministrat e Bashkimit Evropian, gjatë takimit të mbajtur të martën, pranuan propozimin e Komisionit Evropian për të bërë ndryshime…
  Temperaturat e ulëta deri në -14 gradë celsius gjatë orëve të natës kanë krijuar forma interesante të akullit në…
  Shqipëria është një vend me veprimtari të theksuar sizmike. Ajo është goditur shpesh nga tërmete të fuqishme.Këtë fakt e…
  Drejtori i Fondit Shqiptar të Zhvillimit, Dritan Agolli, është endur gjithmonë mes biznesit dhe karriges shtetërore. Karrierën në shtet…
  Në zonat e thella të Qarkut të Dibrës temperaturat shënojnë -16°c. Sipas informacioneve nga autoritetet lokale, Njësia Lurë është…
  Prodhimi i mollës në qarkun juglindor duket i mbarë këtë vit, por fermerët ankohen për mungesë tregu dhe ndihme…
  Këto foto të LSA dhe Reporter.al tregojnë pasojat e aksionit të dhunshëm të sotëm te zona e ‘5 Majit’.…
  EuroNews gjerman publikoi një reportazh nga Shqipëria, duke theksuar se nafta është shumë e shtrenjtë në vend, prandaj toka…
  Në vitin 2020 ekonomia e gjithë botës shënoi rënie për shkak të ndikimit negativ që dha përhapja e pandemisë…

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...