Mirenjohje per njerezit e mire te koherave te veshtira si Roland Domi

Premte, 07 Janar 2022 14:13

Kendi i qytetarit , marrim shkas nga falenderimet e shumta qe kemi marre nga komuniteti i banorve te Kombinatit dhe me gjere, per nje falenderim te vecante qe duhet ti bejme fondacionit 'Nena Ishe ' me president nje djale Tiranas Roland Domi, i cili dhe ne kete vit te veshtire nuk i harroi banoret e kesaj pjese te Tiranes ndryshe nga shum biznesmene te tjere qe kane ndejtur indiferent ndaj halleve e problemeve te qyteyarve te thjeshte .
Ky fondacion ka shume vite qe ndihmon familjet ne nevoje dhe zgjidh hallet e ndryshme te qytetareve me gjithe veshtiresite ekonomike qe pandemia ka sjelle por Roland Domi gjate viteve te pandemise ka qene me aktiv per ti ardhur ne nevoje komunitetit te cilin e kane harruar si shteti ashtu dhe shoqatat bamirese, po perkundrazi fondacioni Nena Ishe i ka ardhur ne ndihm me medikamente falas vesh mbathje, ushqime si dhe duke i hapur deren e shtepise ne cdo cast qytetarve ne nevoje , dhe ne si redaksi duam te falenderojm me gjithe zemer Z Roland Domi si dhe fondacionin 'Nena Ishe' per punen e pa lodhur qe kane bere dhe po bejne ne ndihme te qytetareve te cilet mbasi gjejne mbyllur cdo dere te institucioneve burokratike trokasin ne deren e ketij fondacioni ,dhe kjo dere me bujarin e saj qe e karakterizon ka qene e hapur dhe e palodhur per ti ardhur ne ndihme dhe jo me kot qytetaret e falenderojne me gjithe zemer djalin e tyre Z Roland Domi . Ne i urojm suksese dhe e pergezojme dhe i urojme qe te vazhdoje kete pune te pa lodhur qe ka vite qe ka nisur.

Modifikuar më Premte, 07 Janar 2022 14:17
Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...