×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Vijon revolta e biznesit, biznesi fierak ul qepenat kundër TVSH-së

Hënë, 16 Prill 2018 11:03

Tregtarët, biznesi i vogël dhe i mesëm në të gjithë vendin është i vendosur ta kundërshtojë me forcë vendosjen e taksës së TVSH, e cila i fundos ata. Biznesi nuk mund ta tolerojë më arrogancën e kësaj qeverie të kapur nga krimi.

Pak minuta më parë ishte radha e tregtarëve të Fierit, të cilët janë hedhur në protestë prefekturës kundër përfshirjes në skemën e TVSH-së.

Sipas tyre është e pamundur t’i përballojë rritjen e taksave. Kjo protestë është mbështetur edhe nga Partia Demokratike. Në një prononcim për mediat Luan Baçi, kreu i PD-së në Fier, ftoi qytetarët dhe LSI t’i bashkohen protestës.

Para një jave tregtarët në të gjithë vendin ulën qepenat për një orë në shenjë proteste kundër TVSH-së të vendosur nga qeveria. Biznesi i vogël është i qartë se përse ka nisur kjo fushatë për vendosjen e TVSH-së vetëm për ti falimentuar dhe kjo bëhet për llogari të tre oligarkëve.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...