Nuk ka fund korrupsioni/ Ja çfarë ndodh në Durrës

Diel, 14 July 2019 15:11

Nuk kanë fund denoncimet për korrupsion në nivele të ndryshme të shtetit të ngritur nga Edi Rama.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike sot një rast të denoncuar korrupsioni të ndodhur në Durrës

Ja çfarë shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha:

 

Denoncon korrupsionin ne drejtorine e targave ne Durres!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje

Nje person R A punojes i kontrollit fizik tek drejtoria e targave ne durres. Ky esht makthi i qytetareve ti kerkon leket pa pik turpi. Un jam tregtar makinash dhe gjith tregtaret e tjer ky na mbyti tu na mar lek, gjen prekste pa lidhje si e si tna mari nga 30-40 mij lek pa llogaritur raste qe na mer 200-300 mij. Ka pas shum raste qe ka debatuar me qytetaret dhe nuk e heq njeri nga puna sepse esht miku i drejtorit te pergjithshem, lek na mer sa her shkojm naiher thot bjer 10 mij lek ta boj shpejt, edukaten e ka 0 nuk ka pik komunikimi me njerezit na flet sikur ja kemi per detyr, esht i vetmi qe rrin ne kte drejtori pa uniform vjen e iken ne kafe sa her don, edhe kur nuk ka njerez na thot prit iher aty se sjam ne terezi, kjo ndermarrje esht per sherbim ndaj qytetreve ne na zen tmerri kur dum te bojm kontrollin e makines sepse brenda muajit vijm shpesh, edhe pse jane ankuar disa her prap nuk e heqin. A ka drejtesi ne kte shtet? A ka rregull ktu? Ky erion brace heq nga administrata ato qe skan mbeshtetje. Kto me miq rrijne akoma dhe na sorollasin po si dhe nai lek

I bej thirrje qytetarve nese doni te maroni pun tek kontrolli fizik ne durres mbusheni xhepin mir sepse do sorollateni

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...