Veliaj sfidon dyqanet e "Fast Food"-eve, të tjera kioska po mbijnë si kërpudha pas shiut

E mërkurë, 18 Prill 2018 19:39

“Pastroi” rrugët e kryeqytetit nga shitësit ambulantë me anë të Policisë Bashkiake dhe ngriti bizneset e “miqve” të tij, kjo është akuza që i është bërë që prej qershorit të vitit të kaluar kryetarit të bashkisë, Erion Veliaj.

Ndërkohë prej fillimit të këtij viti janë shtuar në masë kioskat në Tiranë, të cilat kanë zëvendësuar shitësit e vegjël ambulantë duke i hedhur në mes të katër rrugëve.

Një tjetër kjoskë ka mbirë si kërpullë pas shiut në një nga zonat më atraktive të kryeqytetit.

Ajo është vendosur në hyrje të “Parkur Rinia”. Nga fotoja shohim se kryebashkiaku Erion Veliaj ka vendosur që të hapë kioska me produkte ushqimore në sheshet kryesore të qytetit, duke sfiduar bizneset e shumë qytetarëve që kanë kioska të ngjashme apo dyqane të vogla.

Pas atyre kioskave ku shiten ujë, lëngje dhe disa produkte të tjera konsumi, të cilat Veliaj ia ka dhënë një kompanie private, së fundmi po monton edhe kioska me produkte ‘fast food’-i.

Modifikuar më Tuesday, 24 Prill 2018 20:24
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...