×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Ditën e premte, dollari amerikan ka arritur të forcohet sërish ndaj monedhës vendase, duke kapur vlerën e 106.5 lekëve. Kjo…
Eurocontrol “detyrohet” të përfshijë Shqipërinë në “NewPENS”,  pasi duhet të kontrollojë hapësirën tonë ajrore. Kështu , rregullatori i trafikut ajror…
Në tre muajt e parë të vitit, standardet e kredisë si për qytetarët, edhe për biznesin, janë shtrënguar. Pavarësisht se…
Bankierët kanë shprehur, pa pranuar të identifikohen, disa nga shqetësimet kryesore të tyre, që lidhen me zhvillimet e fundit në…
Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, profesionet e rregulluara do të përfshihen në skemën e TVSH-së, pa përjashtim. Vendimi i qeverisë për…
Banka Shqiptare ka publikuar raportin e Stabilitetit Financiar ku vë në dukje se rreth 28% e familjeve deklarojnë se kanë…
Efektet negative të procesit të deeuroizimit kanë vënë në alarm Qendrën Shqiptare të Eksporteve dhe Albanian Food Industry. Në një…
Numri i bizneseve që kanë kaluar në status pasiv nga fillimi i janarit 2015 deri në 26 prill 2018 është…
Nëse ju mendoni se shpenzimet që keni gjatë muajit, nuk ju lejojnë që të kurseni, kyështë vetëm një justifikim. Për…
Europa ka ulur prodhimin e verës këtë vit dhe shkaktar i kësaj është moti i pafavorshëm, duke çuar kështu në…
Në Shqipëri, kostoja mesatare orare për një njësi pune me kohë të plotë, është 351 lekë në vitin 2016, duke…
Shumica e fermerëve u penalizuan nga skema e subvencioneve të këtij viti.  Fermerë që kanë patur nevojë për para për…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...