Gazeta e njohur konservatore amerikane, ‘Washington Free Beacon’, shkruan se djali i Sorosit e kaloi festën e ‘4 Korrikut’ në…
Gazeta e njohur e kryeqytetit amerikan, ‘Washington Free Beacon’ shkruan sot se Edi Ramës i duhej vizita e Bill Klinton dhe…
Deputetja britanike, Alicia Kearns, e cila një ditë më parë u kërcënua me hetime nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç,…
Nga Chuch Ross, WASHINGTON FREE BEACON   Aleks Soros kohët e fundit mori përsipër organizatën jofitimprurëse të krahut të majtë…
Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, aktualisht kandidat i republikanëve për president, mori pjesë në një tubim të organizuar në fundjavë në…
Nga Elisabeth Steinbrecher, BILD   Një jetë në korsinë e shpejtësisë! Mbajtja e paligjshme e armëve, mospagimi i taksave, droga…
Mbështetja që Aleksandër Vuçiç gëzon në këtë periudhë nga administrata e Shteteve të Bashkuara dhe Bashkimi Europian është shfaqur hapur…
Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë orëve të vona të mbrëmjes së 22 qershorit kanë ndodhur dy shpërthime në…
Nga Adam Taylor, Uashington Post   Narendra Modi do të shkruajë histori të enjten. Edhe liderë të tjerë indianë kanë…
Senatori amerikan, Ted Cruz, reagoi pasi Shqipëria kreu një operacion të dhunshëm në ambientet e kampit të muxhahedinëve iranianë.  …
Vijojnë reagimet e forta të politikanëve ndërkombëtarë për sulmin agresiv të qeverisë shqiptare në kampin e muxhahedinëve iranianë.   Bastisja…
Ministri izraelit për Çështjet e Diasporës dhe Barazinë Sociale tha për Fox News se Alex Soros është imazhi në pasqyrë…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...