Gazeta e madhe franceze:Opozita bjeloruse nuk ka besim te ndërmjetësimi i OSBE-së me kryetar Edi Ramën

E mërkurë, 30 September 2020 08:25

Nga Genc Pollo

Svetlana Tihanovskaja dhe opozita bjeloruse nuk kanë besim tek ndërmjetësimi i OSBE-së (me kryetar të radhës Edi Rama) mes tyre e Lukashenkos. Kështu raporton e përditshmja frënge Le Figaro. Gjatë takimit dje (29/10) në Vilnius, Lituani me Presidentin francez Macron Tihanovskaja kërkoi që një grup shtetesh të mëdhenj si Franca, Britania e Germania por edhe Rusia e ShBA të merrte rolin e negociatorit në vend të OSBE-së.

https://www.lefigaro.fr/flash-actu/bielorussie-l-opposante-tikhanovskaia-appelle-macron-a-etre-un-mediateur-20200928

Modifikuar më E mërkurë, 30 September 2020 09:11
Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...