‘Me vulë dhe letër, Prestige Resort me leje’, Vasili: Të vërtetat i dhembin Ramës. Kullat të paligjshme në mes të Tiranës legalizohen!

E Enjte, 01 December 2022 15:46

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili nga Prestige Resort, atje ku ka nisur aksioni për shembjen e paligjshme, e cilësoi vendimin e qeverisë të padrejtë dhe hakmarrje nga ana e kryeministrit ndaj mediave.

Ai tha për gazetarin e News24 Osman Stafa se Kullat në mes të Tiranës legalizohen, ndërsa Prestige që ka leje shembet.


“Janë denoncime të qindra tenderave dhe janë nxjerrë të gjithë të palarat e një kryeministri mafioz. Kam konstatuar një operacion policor, rrethuar e gjithë zona turistike, për të prishur një strukturë elitare. Një strukturë që i bënte mirë turizmit. Kemi një kryeministër që bën sikur është i çmendur dhe është peng i interesave të zeza. Kam konstatuar një operacion policor nga të gjitha anët, për çfarë? Për të prishur një strukturë elitare, që i bënte mirë vendit. Të gjithë e kanë të qartë se kemi të bëjmë me një kryeministër të çmendur. Sot nuk mbrohen investimet, bizneset, por vetëm e vetëm me interesa te tija personale. Të vërtetat janë ato që i dhëmbin Edi Ramës. Me letër dhe vulë është thënë se kjo strukturë është me leje. Edi Rama vendos kundër Edi Ramës kur të vërtetat dhembin shumë.”, tha Vasili.

Vasili shtoi: “Ky biznes është i lidhur me një grup mediatik, që linja editoriale ka qenë e orientuar te e vërteta. E vërteta është halli i madh i çdo kryeministri të bërë palë me mafien. Kullat në mes të Tiranës mund të legalizohen pa problem, kurse këtu është problem i madh me median, me të vërtetën. Hakmarrje e Ramës. Goja nuk mund të mbyllet, dhe të vërteta do dalin sheshit. Këto janë përpëlitje të një njeri jo vetëm të çmendur, por të kapur nga interesa të zeza kundër shqiptarëve. Sot dhjetëra njerëz do ngelin pa punë, një biznes i ngritur me mund humbet të ardhura dhe turistë që krijojnë imazh të keq.”.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Politikë

Indrit Hoxha:Nga Vora gati per 11 shkurt ora 12:00 ne shesh!

Kandidati i dale nga primaret qe do te perfaqesoje PD per Bashkine e Vores Indrit Hoxha ka dale me nje thirrje ne rrjetet sociale ku fton qytetaret e Vores dhe te...

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Politikë

Berisha: Çfarë kërkesash bëri McGonigal për SPAK-un e partisë?

Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi dje se agjenti i diskredituar i FBI, Charles McGonigal ka zhvilluar takime edhe në SPAK. “Këtu McGonigal është përdorur nga Edi Rama për qëllime nga më...

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Politikë

Zbërthehet pastruesja: Alda më kërkoi t'i ruaja paratë që vinin me çanta, vjedhjen e inskenova

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar për “BalkanWeb” dëshminë e plotë të pastrueses, e...