Këlliçi: Me Metën dhe partitë e tjera jemi bashkuar për të rrëzuar Erion Veliajn

Saturday, 18 Mars 2023 09:58
 

Ai u shpreh në emisionin “Publikisht” në Radio Televizionin Shqiptar se kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta së bashku me aktorët e tjerë në opozitë i bashkon vullneti për të rrëzuar Veliaj nga Bashkia e Tiranës.

“Ua garantoj unë, Ilir Metës i intereson të fitohen zgjedhjet në 14 maj dhe të rrëzohet Erion Veliaj. Unë për këtë e përgëzoj dhe e falënderoj në këtë betejë atë dhe këdo opozitar tjetër që ka këtë fokus kryesor.

 

T’i interesonte vetëm partia e tij vazhdonte rrugën vetë. Ne kemi hyrë bashkë për të rrëzuar Erion Veliajn.

Unë di kaq të them që z. Meta, z. Dule, z. Ndoka, tek të gjithë faktorët opozitarë kur ulesh dhe diskuton gjen një frymë dhe një vullnet të përbashkët, një objektiv të përbashkët; fitoren e Bashkisë së Tiranës më 14”, u shpreh Këlliçi.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...