Ministrja e Ramës 2 orë e 15 minuta në SPAK, për çfarë u thirr Manastirliu

Tuesday, 20 February 2024 00:15
Ministra e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu është thirrur sot në SPAK.
 

Mësohet se ajo ka qëndruar për më shumë se 2 orë e 15 minuta në zyrat e prokurorisë së posaçme.

Ministrja e Ramës u paraqit në prokurorinë e posaçme e vetme.
 

Manastirliu është paraqitur në cilësinë e personit që ka dijeni për çështjen e sterilizimit, për kohën kur ka qenë drejtoreshë e QSUT-së. 

Gjykata, ish-ministrit i ka caktuar masën e sigurisë, ‘detyrim paraqitjeje’, si dhe e ka urdhëruar që Beqaj të mos largohet nga territori i Shqipërisë. Gjithashtu, ai do të paraqitet çdo të premte në policinë gjyqësore.

Beqaj akuzohet për shpërdorim detyre në bashkëpunim.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...