Një natë para protestës së opozitës Rama 'mbërthen' kryeministrinë me 'llamarina' dhe ikën në Turqi

Tuesday, 20 February 2024 00:18
Edi Rama ka marrë masat në prag të protestës së paralajmëruar për t'u mbajtur ditën e nesërme para kryeministrisë nga opozita.
 

Në foto duket se ka nisur puna për “fortifikimin” e kryeministrisë, pikërisht aty është planifikuar të nisë edhe protesta. 

 

Deputetët dhe kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka postuar sloganin e protestës së 20 Shkurtit. Ai i ka bërë thirrje shqiptarëve të bashkohen masivisht para kryeministrisë për të mbrojtur dinjitetin e shqiptarëve.

Ndërkohë pak orë më pare është njoftuar se vetë Rama do t’ia mbathë për Turqi nesër herët në mëmgjes, ku do të takohet me presidentin turk, Rexhep Taip Erdogan.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...