'Arrest politik për Berishën’/ Gjokutaj: GjL aneks i qeverisë e cila ka përzgjedhur të gjithë anëtarët

Tuesday, 09 Prill 2024 19:18

Avokati i kryedemokratit, Sali Berisha, Genc Gjokutaj, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë e cila nuk pranoi rekursin e palës mbrojtëse, duke lënë në fuqi vendimin e GJKKO-së për arrestin shtëpiak të liderit të opozitës.

Në postimin e tij në Facebook, Gjokutaj thekson se ky vendim tregon përfundimisht se Gjykata e Lartë është një aneks i qeverisë dhe kësaj mazhorance e cila ka përzgjedhur të gjithë anëtarët e kësaj gjykate, me qëllimin për të zbatuar kalendarin e saj politik.  

 

Postimi i plotë:

Lenia ne fuqi nga ana e Gjykatës se Larte e mases se sigurimit “arrest ne shtepi” per z. Sali Berisha tregon perfundimisht se Gjykata e Larte eshte nje aneks i Qeverise dhe kesaj mazhorance e cila ka perzgjedhur te gjithe anetaret e kesaj Gjykate per te zbatuar kalendarin politik te saj!

Mospranimi i shkaqeve ligjore te paraqitura nga mbrojtja ne Rekurs e ben inekzistente ate Gjykate!

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...