Pasqyrë e Raportit hetimor lidhur me akuzat kundër Arben Ahmetajt, etj Arben Ahmetaj shërbeu si deputet i Kuvendit…
      Vajza e ish kryeministrit Sali Berisha Argita Malltezi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka paguar deri…
    Lideri i opozitës Sali Berisha ka theksuar se me protestën e së enjtes që do të zhvillohet para parlamentit…
    Deputeti i opozitës Italiane, Riccardo Maggi i partisë ‘Piu Europa’ ka pasur një përplasje me kryeministren e Italisë,…
      Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim me kryetarin e grupit parlamentar të…
    Analisti i njohur amerikan, John R. Schindler, i cili shkruan për ËASHINGTON EXAMINER, publikoi një artikull për shqipërinë,…
        Një procedurë prokurimi disi e pazakontë është çelur këtë të mërkurë në sistemin e Agjencisë së…
          Nga John R. Schindler, WASHINGTON EXAMINER Që Shqipëria, gjatë dekadës së fundit, është bërë epiqendra…
      Ish-deputeti demokrat Klevis Balliu ndërsa i bën thirrje qytetarëve shqiptarë që t’i bashkohen nesër opozitës në protestën…
      Kryetari i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, deklaroi në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ku po…
  Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë (KASH) ka ndjekur me interes dhe shqetësim të madh negociatat e stërzgjatura ndërmjet Serbisë dhe…
      Ndërtimi në Tiranë gjatë 9 viteve të fundit nuk është në propocion me rritjen e popullisë. Të…

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...