Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Eno Bozdo, i ftuar në studion e Report Tv, shpjegoi risitë e statuti të PD,…
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas përfundimit të punimeve të Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike. Ja çfarë…
Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike përmendi tre fakte që sipas tij tregojnë…
Deputeti demokrat Tritan Shehu ka përshëndetur ndryshimet e Statutit të ri të Partisë Demokratike. Në një postim në rrjetin social…
“Me kete statut fuqizohet anetaresia e partise dhe organet e saj drejtuese, duke u dhene me shume kompetenca ne vendimmarrjet…
Tashmë Partia Demokratike ka një Statut të ri, i cili sapo u miratua në Kuvendin Kombëtar, i mbajtur në Pallatin…
Ish-Kryeministri, Sali Berisha, në një prononcim për mediat nga Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike ka vlerësuar frymën Statutit të ri…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i përmendi me emra nëntë prej banditëve të Edi Ramës që kanë marrë peng…
Kryedemokrati Lulzim Basha në fjalën e tij para qindra demokratëve në Kuvendin Kombëtar dha tre fakte që nënkuptojnë se Edi…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur ditën e sotme në Kuvendin Kombëtar ka shtrirë dorën për të gjithë…
Në Kuvendin Kombëtar të Partisë demokratike, i cili është duke u mbajtur në Pallatin e Kongreseve, e ka marrë fjalën…
Kreu i PD-së Lulzim Basha u prit me brohoritje dhe duartrokitje të shumta, kur doli para demokratëve në Kuvendin Kombëtar.…

Lajmet e fundit

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Politikë

Mira Murati gruaja e parë shqiptare emërohet CEO e OpenAI (inteligjenca artificiale)

Bordi i drejtorëve të OpenAI shprehet në një njoftim, se Sam Altman do të largohet si CEO dhe do të zëvendësohet nga shefja e teknologjisë, shqiptarja Mira Murati. Kompania tha se kreu “një proces...

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Kronikë

Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij. Burimet nga policia thanë se, rreth...

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Politikë

Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

Nga Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend. Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i...