Pas prishjes së imazhit të socialistëve nga ana e Erjon Braçes, ky i fundit ka gjetur një mënyrë për të…
Përmes një postimi në faqen e tij në “facebook” Deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi, shkruan se demokratët nuk i…
 Vizita e Ramës në Gjemarni i paraprin një serë kritikash që eksponentë të CDU-së së Angela Merkel drejtuan kundër keqqeverisjes…
Berisha ka “nxjerrë zbuluar” Ramën për një tjetër gënjeshtër. Kryeministri ka publikuar në kanalin e tij ERTV një video ku…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka qenë i ftuar ditën e sotme në News 24, ku ka deklaruar se…
Ambasadori Italian në Tiranë, Alberto Cutillo, i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare të luftojë korrupsionin, duke e konsideruar atë si…
Kryetari i Bashkisë së Skraparit, Nesim Spahi, i shoqëruar nga deputeti i LSI-së, Nasip Naço, i zgjedhur në Qarkun Berat,…
Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk është shprehur se dy pikat në të cilën vlerëson maksimalisht Shqipërinë  janë “miqësia”…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha, nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook, ka shprehur vlerësimet në lidhje…
Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar të dhënave të publikuar nga Eurostat për Shqipërinë, thotë se ato shifra tregojnë se…
Do të jetë i besuari i Ramës edhe në zgjedhjet e ardhshme për Bashkinë e Tiranës.  Të paktën kështu është…
Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, ndodhet ditën e sotme në Tiranë, ku në një konferencë për shtyp bashkë me…

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...