×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Brenda kësaj jave Prokuroria e Krimeve të Rënda do të thërrasë për të dëshmuar ish-ministrin e brendshëm Saimir Tahirin. Sipas…
Një grup deputetësh të opozitës sapo kanë përfunduan takimin me 8 deputetët holandezë, “faktembledhësit” që do t’i raportojnë parlamentit të…
Ish-kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka denoncuar vjedhjen e buxhetit të të sëmurëve në spitalin e…
Sot u mblodh Komisioni i Kulturës ku u diskutua për godinën e Teatrit Kombëtar. Mirëpo, që në nisje të saj,…
8 deputetë holandezë kanë mbërritur në Shqipëri, kur ka mbetur thuajse 1 muaj para datës kur do të votohet në…
Në krye të grupit që ka tjetërsuar pronat e Spillesë, në Kavajë, qëndron Seid Cikalleshi, ish-drejtuesi i Hipotekës së qytetit…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka mbledhur ditën e sotme Këshillin e Lartë të Drejtësisë. Axhenda e kësaj mbledhje ka…
Partia Demokratike ka finalizuar draftin që ndalon simbolet komuniste. Në një nga pikat thelbësore të draftit kërkohet ndalimi me ligj…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar, një grupim artistësh e qytetarësh kundër vendimit të qeverisë për prishjen e godinës së…
Flamur Noka ka dhënë një deklaratë nga selia blu, ku ka komentuar sërish çështjen Tahiri. Ai e ka konsideruar dorëheqjen…
Një krahasim për dy stadiumet për të kuptuar se si vidhen shqiptarët. Stadiumi i ri në Konia të Turqisë sapo…
Një pyetje e një studenteje në Shkodër ka shtangur sot drejtuesen e delegacionit të Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin.…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...