Kohë rikthimesh në Seria A, Nagatomo në "gjurmët" e Ibrahimovic

Diel, 29 December 2019 21:36

Rikthimet e futbollistëve në Seria A duket se nuk kanë përfunduar me mbërritjen e Zlatan Ibrahimovic te Milani.

Suedezi firmosi për gjashtë muaj me kuqezinjtë pak ditë më parë, teksa një tjetër rikthim pritet të ndodh gjatë merkatos së këtij janari.

Bëhet fjalë për ish mbrojtësin e Interit, Yuto Nagatomo, i cili shpreson të rikthehet në Seria A nga Galatasaray. Lajmi bëhet i ditur nga "Gazzetta dello Sport", me Nagatomo që ka përfunduar në radarët e Bologna.

Japonezi e njeh mjaft mirë kampionatin italian, pasi ka kaluar 8 sezone mes Cesena dhe Interit, me zikaltërit që ka grumbulluar 210 takime. Ai është një futbollist titullar te turqit, por ka mbushur 33 vjeç në shtator dhe është jashtë kontratës në fund të sezonit.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

Sport

Vesh fanellën me mbishkrimin ‘Jashari’/ Granit Xhaka nderon familjen heroike të Kosovës

  Granit Xhaka ishte protagonist absolut në ndeshjen Serbi-Zvicër që përfundoi me shifrat 2:3 dhe çoi helvetët në fazën tjetër të Botërorit. Pasi u bë lider në fushën e lojës, shqiptari i...

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

Politikë

Berisha: Kushtetuta na autorizon që të protestojmë në bulevard! Pikë!

  “Ne do zbatojmë Kushtetutën. Ne zbatojmë me përpikmëri Kushtetutën” theksoi sot Sali Berisha, kryetari i PD-së, lidhur me protestën e opozitës më 6 dhjetor, gjatë një konference për shtyp. "Ne do...

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

Politikë

‘Shpifje të ulëta’. Berisha: Do publikoj skandalin e ambasadorit britanik

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, reagoi sërish me ashpërsi ndaj ambasadorit britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Ai tha se ambasadori ka shpifur në mënyrë të ulët. “Është përdorur korrupsioni për të luftuar...