Humb jetën ylli i serialit ‘Friends’, u mbyt aksidentalisht në shtëpinë e tij

Diel, 29 October 2023 09:25

Një nga aktorët më të mirë, dhe yjet ‘Friends’ Mattheë Perry i njohur në seriah si ‘Chandler’, ka humbur jetën aksidentalisht në shtëpinë e tij.

Burimet nga policia thanë se, rreth orës 16:00 morën një telefonatë për një ‘arrest kardiak’, ndërsa gjetën aktorin të pajetë në një shtëpi në Los Anxhelos.

Burimet thanë se ai u gjet në një xhakuzi, por nuk u zbulua drogë në vendngjarje, dhe nuk kishte të dhëna në lidhje me ndonjë sulm.

Nga të dhënat e para, thuhet se ai kishte luajtur një lojë 2-orëshe Pickleball para vdekjes së tij, pas së cilës ai dërgoi ndihmësin e tij jashtë për një detyrë. Kur u kthyen, asistenti e gjeti Perry-n të pajetë dhe thirri 911.

Mattheë Perry u bë i famshëm në rolin e tij si 'Chandler Bing' në serialin hit të viteve '90 Friends, i cili u shfaq për 10 sezone dhe ka folur hapur për betejën e tij për të kapërcyer një varësi prej dekadash nga droga dhe alkooli.

 

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…