Kujdes nga Lali Eri, njihuni me gjobën e re për familjarët

Premte, 20 Prill 2018 14:50

Të bësh rikonstruksion shtëpie është e vështirë. Por më e vështirë është kur inertet e rikonstruksionit të shtëpisë, i mbledh së bashku dhe i lë në rrugë, duke i dhënë shkas agjencisë së “mbrojtjes së konsumatorit” për të të gjobitur dhe për të të publikuar edhe emrin.

Kjo u ka ndodhur dy kryefamiljarëve, Bashkim Pashaj, në rrugën Irfan Tomini dhe Jashar Deliu te “rruga e Kosovarëve” që përveçse kanë ngrënë gjobën 20 mijë lekëshe për ndotje të ambientit, fletët e gjobës u kanë “fluturuar” drejt e në media, raporton newsbomb.al.

Dhe sipas asaj që shkruhet nga ana e Agjencisë së Konsumatorëve, të gjithë ata që do të ndosin ambientin, do ta pësojnë me gjoba, nëse nuk marrin masa për të hequr inertet që nxjerin nga shtëpitë e tyre.

gjob2.jpg

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...