×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Turizmi dentar, në Shqipëri pushohet dhe “rregullohen dhëmbë”

Diel, 22 Prill 2018 14:26

Turistët italianë zgjedhin Shqipërinë jo vetëm për të pushuar. Numri i tyre në vend, ka ardhur duke u rritur dhe duket se kjo lidhet me një tjetër turizëm: atë dentar.  Mediat italiane shkruajnë se italianët e zgjedhin vëndit tonë jo  vetëm për të shijuar bukuritë natyrore, por edhe për tu kujdesur për shëndetin dentar, pasi atë mund ta përfitojnë 70% më lirë se në Itali.

Kështu, italianët, vizitojnë Shqipërinë, pushojnë disa ditë dhe sigurisht rregullojnë dhëmbët në klinikat dentare në Shqipëri.

Por, çfarë e favorizon Shqipërinë? VadoinAlbania.it rendit afërsinë gjeografike, mundësitë që ta gjesh këtë shërbim në një qytet bregdetar, si Durrësi apo Vlora, por edhe në Tiranë, pasi distanca nga bregdeti, për ata që preferojnë plazhin është e vogël. 

Para se të zgjidhnin Shqipërinë, italianët e kryenin këtë rutinë edhe në Kroaci apo Hungari.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...