Një kalimtare ka mbetur e plagosur gjatë një aksidenti rrugor në aksin Lezhë-Milot, në vendin e quajtur Ishull Lezhë. Shtetasja…
Efektivët e institucionit penitenciar të Fierit gjatë një kontrolli kapën 20 telefona celularë të markave të fundit, të cilat u…
Një 52 vjeçar është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme (15 shkurt) në Patos. Shtetasi Edmond Fejzullahu ka mbërritur…
Policia identifikon dhe arreston autorin e dyshuar të aksidentit me pasojë vdekjen e shtetasit Ç. B., të ndodhur më 12…
Një infermier nga fshati Xhyherina i Vlorë është vetëvrarë me armë zjarri. Infermieri, Q. Gocaj, 50 vjeç është vetëqëlluar me…
Ndërsa orët kalojnë, zbulohen të tjera detaje mbi vrasjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në liqenin e Sharrës…
Një aksident ka ndodhur para pak minutash pranë fshatit Beltoje në aksin Shkodër-Bushat, ku dy mjete janë përplasur me njëri-tjetrin.…
Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Një automjet është përplasur me një motor në kryqëzimin e…
Një kamion me lëndë narkotike është kapur sot në pikën kufitarë të Kapshticës. Mësohet se brenda tij ka pasur një…
Një 32-vjecar në kërkim për për pjesëmarrje në grupe terroriste, është vënë sot nga pranga nga policia e Vlorës. Burimeve…
Një 18-vjeçar është plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në Gramsh. Ngjarja ndodhi pasditen e kësaj të…
Një 46-vjeçar është plagosur me mjet prerës, pas një konflikit mes disa të afërmve. Ngjarja ka ndodhur në Patos, rreth…

Lajmet e fundit

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

Kronikë

Tentoi të hidhej në lumin Buna me 4 fëmijët e mitur, Policia ndalon 27-vjeçaren

  Ndërhyrja e Policisë në  Shkodër parandaloi një ngjarje të rëndë. Tentoi të hidhej në lumin Buna, bashkë me 4 fëmijët e saj të mitur, falë ndërhyrjes së shpejtë nga patrulla e...

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

Politikë

U martuan pak kohë më parë/ Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e çiftit të lesbikeve që kërkuan regjistrimin e dy fëmijëve me të drejta mëmësie të barabartë

    Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edlira Mara dhe Alba Ahmetaj, çifti i lesbikeve që u martua pak kohë më parë në Bashkinë e Tiranës.   Ato kërkuan që t’i regjistronin...

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

Globi

Dha informacion të qeverisë amerikane, ish-punonjësja e CIA akuzohet se ka punuar si agjente e Koresë së Jugut

    Një specialiste e politikës së jashtme, e cila dikur punonte për CIA-n dhe Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, përballet me akuza se ka punuar si agjente e...