me armë zjarri në Vlorë këtë pasdite të së hënës mund të ketë lidhje të thella.Të paktën kështu rezulton pista…
Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Vlorës, ku si pasojë e…
Tre persona të paidentifikuar dhe me maska në kokë kanë grabitur një biznesmen në Shkozet të Durrësit, ndërsa nga të…
Një karburant është shembur sot në Shkodër, ku mësohet të ketë humbur jetën edhe një 47-vjeçar. Pas kësaj ngjarje ka…
Grabitja e të paktën 200 mijë eurove sendeve me vlerë në një qendër tregtare përgjatë autostradës Durrës-Tiranë, dyshohet se është…
Një furgon pasagjerësh ka aksidentuar drejtuesin e një biçiklete në superstradën Lezhë-Laç. Për pasojë ka mbetur i plagosur rëndë 67-vjeçari…
KORÇE-Një grindje në familje ka përfunduar me një të plagosur. Report Tv mëson se pas sherrit babai ka qëlluar me…
Dy vatra zjarri janë shfaqur rreth orës 16:30 të pasdites së sotme në afërsi të një hoteli në Sarandë. Vatra…
Kodra afër Ujit të Ftohtë në Tepelenë është përfshirë nga flakët. Deri tani janë djegur 5 hektarë kullotë dhe disa…
Gjatë natës të së premtes janë bërë kontrolle në disa ambiente, por autori i krimit nuk është mundur të arrestohet.…
Në Karbunarë të Lushnjes hajdutët nuk kërkojnë gjëra me vlerë, por ata po vjedhin ç’të gjejnë brenda në shtëpi. Banorët…
Nëna e Kostandina Anagnostit, 16-vjeçares që humbi jetën në Spitalin e Sarandës në rrethana ende misterioze, do të dalë para…

Lajmet e fundit

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

Sport

Furia Kuq e Zi në rrugët e Düsseldorf në prag të ndeshjes Shqipëri-Spanjë

  Sonte në mbrëmje do të luhet akti i fundit i ndeshjeve në grupe mes kombëtares sonë dhe asaj iberike. Ndeshja Shqipëri-Spanjë e cila do të luhet në stadiumin e Dyseldorfit do...

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

Sport

Të gjithë sytë nga Dusseldorfi, Shqipëria ëndërron kualifikimin përballë Spanjës

  Mbrëmja e Dyseldorfit është një takim me historinë për Shqipërinë, që sot mund të kalojë kufijtë e vetvetes me një kualifikim të mundshëm për në fazën me eliminim direkt të...

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

Sport

Duhet fitore, por mund të mjaftojë edhe barazimi me Spanjën. Mësoni të gjithë skenarët dhe kombinimet e rezultateve për kualifikimin e mundshëm të Shqipërisë

      Shqipëria luan këtë të hënën ndoshta ndeshjen më të rëndësishme të historisë së saj. Kuqezinjtë përballen në Euro 2024 në sfidën e tretë në grup me Spanjën e kualifikuar, duke...