Shtypi në Rusi ka publikuar foto të familjes ruse prej katër anëtarësh që u gjet e vdekur në një…
  Ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare komentatori sportiv, Kosta Grillo. Prej disa kohësh ai ishte i prekur nga COVID-19…
  Efektivi i policisë Saimir Hoxha, i cili u vra nga trafikantët gjatë kontrolleve për kanabis sativa është vëllai i…
  Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës, Aldi Rama, autori i vrasjes së efektivit të policisë, Saimir Hoxha.  …
  Media italiane “Europa Today” ka bërë një shkrim të gjatë mbi mafien shqiptare në tregun e kokainës. Në artikull…
    Rreziku për pastrim parash në vendin tonë është rritur në vitin 2021. Indeksi i Bazelit i publikuar këto…
  “Ndrangheta” ka një konkurrent të ri në tregun e kokainës në Evropë: krimi i organizuar shqiptar po përpiqet të…
  Nga Kim Mehmeti - 09/09/2021 Ka raste kur fjalët nuk kanë asnjë kuptim, kur dhembja shkon përtej dhembjes dhe…
  Të paktën dhjetë persona kanë humbur jetën në Tetovë, si pasojë e zjarrit që ka përshirë spitalin modular për…
  Tre ditë më parë u nda nga jeta aktori i njohur shkodran Paulin Preka, ndërsa sot pas mbërritjes së…
  Trupi i pajetë i Mjeshtrit të Madh të humorit shkodran dhe mbarë shqiptar, Paulin Preka mbërriti paraditen e 8…
  Aksidentohen dhe plagosen dy punonjës të policisë efektivë “Shqiponja” që patrullonin me motor në kryeqytet. Aksidenti ka ndodhur në…

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...