Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në dalje të tunelit të Elbasanit, ku një mjet ka dalë…
Grushte dhe shkelma vijnë sërish nga qyteti i Elbasanit. Një video e bërë publike tregon një djalë të ri që…
Në orët e para të mëngjesit të sotëm një grua ka bërë vetëvrasje në qytetin e Gjilanit. E ndjera ka…
Policia Kufitare godet një rast të trafikimit të armëve të zjarrit. Tenton të trafikojë armë zjarri nga Kosova për Shqipëri,…
Një javë më parë gazetari Ismet Drishti është dhunuar dhe lajmi është bërë publik thuajse në të gjitha mediat. Pas…
E përditshma greke, “Kathimerini” ka publikuar sot gjetjet e një raporti i cili nxjerr të dhëna se bandat shqiptare në…
Jeta e Mario Majollarit mund të kishte shpëtuar nëse autoritet suedeze do të kishin vlerësuar siç duhet rastin e tij.…
Tashmë 55-vjeçarin Ligor Biba nuk e shpëton dot asgjë nga burgu. Një vit më parë, në mars të 2017-ës ai…
Është vënë në pranga nga policia e qytetit një 24-vjeccar i cili i kthyer në tmerrin e qytetarëve të Sarandës.…
Policia e Shtetit ka njoftuar se ka kryer arrestimin e një 40-vjeçari pasi më parë kishte sulmuar me thikë 3…
3 persona kanë qëlluar me armë në Fier para pak minutash.  Ngjarja ka ndodhur në një bar lloto te lagjia…
Gazetarja investigative Klodiana Lala ka bërë përgjegjës  shtetin shqiptar për vrasjen e 28 -vjeçarit Marjo Majollari para disa ditësh.  Vrasja…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...