‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ fjalët e fëmijës që u përdorën për të shkruar një libër

Tuesday, 03 Prill 2018 14:54

‘’Mami unë nuk dua të vdes’’, fjalët e fundit të një djali 6 vjeçar janë përdorur si titull libri nga e ëma e djalit.

Jake Brennan u godit nga një makinë ndërkohë që luante jashtë shtëpisë në qershor të 2014, dhe e ëma Roseann ka shkruar një libër në nder të djalit të saj.

Libri do të promovohet në Prill në Kilkenny, ‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ tregon historinë e Jace, ditët e tij të lumtura,ditën që vdiq dhe jetën e tyre pas vdekjes së djalit.

‘’Kur jam duke kalur një ditë të keqe, unë shkojë tek kapitulli kur ndodhi ngjarja dhe I them vetes kur kalova atë ditë, kur Jake u aksidentua, mund të kaloj dhe ketë problem.Disa ditë mdihem sikur nuk po shkoj askund, por kur kthej kokën shikoj qe kam bërë një rrugë të gjatë.

Ka pasur shumë periudha të këqija, përfshirë periudhën kur Rosean mori një overdozë me ilaçe dhe u zgjua në spital.

Libri I saj tregon ditët e veçanta në familje.

‘’Unë tregoj gjithçka ashtu si ka ndodhur dhe ka shkruar cdo gjë që është vendosur edhe nën hetim. Ne duam vetëm që njerëzit të shikojnë të vërtetën është shprehur ajo.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:57
Login to post comments

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...