Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar së fundmi se Amerika e “ka humbur rrugën” ndërsa vuri në dukje politikat…
Donald Trump është larguar nga gjyqi i tij për shpifje në Nju Jork teksa në sallë po thuheshin argumentet përmbyllëse…
Ka shumë gjasa që gara e ardhshme për zgjedhjet presidenciale në SHBA të jetë mes Donald Trump e Joe Biden,…
Ish-Zonja e Parë Michelle Obama e ka nisur fshehurazi fushatën e saj për Zgjedhjet Presidenciale 2024? Në një artikull opinioni…
Ish-Presidenti Donald Trump fitoi zgjedhjet paraprake republikane në shtetin Nju Hempshër të martën, duke përforcuar edhe më tej mundësinë për…
Donald Trump është i pandalshëm në dy garat kryesore të ShBA, asaj të Iowa dhe New Hampshire.  Ish-Presidenti Donald Trump fitoi…
Një protestues, i cili tentoi të prishë një tubim të Donald Trump në SHBA, u shoqërua nga forcat e sigurisë. Agresori…
Senatori i Teksasit, Ted Cruz mbështeti publikisht Donald Trump në garën për president. Cruz bëri thirrje që vendi të unifikohet…
Nga Mark Crawford Me afrimin e pranverës, shumë nga miqtë tanë do të kenë anëtarë të familjes gati për t'u…
Kryeministri Albin Kurti, gjatë nderimeve që bëri të hënën në Reçak, ka falënderuar ish-ambasadorin e misionit të OSBE-së në Kosovë,…
SHBA-ja ka pranuar kërkesën e Kosovës për blerjen e raketave anti-tank "Javelin". Për këtë ka njoftuar ambasadori i SHBA-së në…
Profesori amerikan në Universitetin Johns Hopkins në Uashington, Edward Joseph në ‘Lajmet e fundit’ në RTK ka folur gjerësisht për…

Lajmet e fundit

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...