Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte ka kërcënuar se do të arrestojë prokuroren e Gjykatës Ndërkombëtare Penale, nëse ajo vjen në…
Pas sulmeve të ndërmarra mbrëmjen e djeshme nga SHBA, Britania dhe Franca kundër Sirisë, ka reaguar edhe BE. Ka qenë…
Pas sulmeve të përqendruara të SHBA, Britanisë së Madhe dhe Francës në Siri ka reaguar President rus, Vladimir Putin.  …
Gjermani ka mbështetur sulmet e SHBA, Britanisë dhe Francës që ndërmorën mbrëmjen e djeshme ndaj Sirisë, pas përdorimit të armëve…
Sulmi i ndërmarrë nga SHBA dhe aleatët e saj, Franca dhe Britania e Madhe, në Siri ka gjetur mbështetjë edhe…
Ministrja franceze e Mbrojtjes, Florence Parly, publikoi një video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë. Ajo…
Pas sulmeve në  Siri nga  SHBA, Britania e Madhe dhe Franca ka reaguar edhe Moska. Ministri rus i Mbrojtjes bëri…
Pas ndërhyrjes ushtarake në Siri, ku Franca u rreshtua si aleat krahë SHBA-ve dhe Britanisë, Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves…
Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane, Bahram Ghasemi, në një deklaratë të tij është shprehur se: SHBA dhe aleatët e…
Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Theresa May në një deklaratë drejtuar popullit të saj tregoi se si i kishte dhënë…
Pas vendimit të presidentit Trump, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë nisur sulm ushtarak ndaj Sirisë, për shkak të përdormit…
Trazirat mes Palestinës dhe Izraelit po degradojnë çdo ditë e më shumë, ndërsa objekt i këtij debati të rihapur mes…

Lajmet e fundit

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Globi

Siguria e Lojërave Olimpike në Paris

Tre ditë para fillimit të Lojërave Olimpike, ministri i Brendshëm i Francës përshëndeti forcat e rendit siç tha ai “për punën e tyre të palodhur”. Ai tha se përkushtimi i oficerëve...

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

Politikë

Ish-komandanti i Gardës në SPAK

  Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi Ish-komandanti i Gardës, Ndrea Prendi është paraqitur në SPAK. Paraqitja e tij në SPAK vjen pasi Prokuroria e Posaçme ka nisur hetimet për vrasjen e Aleks...

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

Aktualitet

Çfarë rrezikojnë njerëzit nga produktet kozmetike të kontrabanduara?

  Një aksion i policisë të dielën zbuloi mallra kontrabandë në biznesin e fushës së kozmetikës, “Global Cosmetics & Distribution”. Policia njoftoi se në ambientet e biznesit në Tiranë janë gjetur rreth...