Bebe Rexha fiton çmimin për bashkëpunimin më të mirë me David Guetta në MTV EMA

Hënë, 14 November 2022 09:47
 
 
 
 

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, e ka fituar çmimin për bashkëpunimin më të mirë në ceremoninë e MTV EMA, së bashku me David Guetta për hitin “I’m Good (Blue)”.

Ngjarja e sivjetme muzikore në Dusseldorf të Gjermanisë që drejtohej nga Rita Ora dhe Taika Waititi, filloi pikërisht me interpretimin e dyshes.

 
 
 
 
 

Në vijim pasuan interpretimet tjera dhe ndarja e çmimeve kryesore të mbrëmjes, një prej të cilëve e fitoi edhe Bebe.

 
 
 Lista e plotë e konkurrentëve për bashkëpunimin më të mirë, në të cilën ndodheshin edhe dy shqiptaret tjera, Dua Lipa dhe Ava Max:

FITUES: David Guetta, Bebe Rexha – “I’m Good (Blue)”
Bad Bunny, Chencho Corleone – “Me Porto Bonito”
DJ Khaled ft. Drake & Lil Baby – “Staying Alive”
Megan Thee Stallion, Dua Lipa – “Sweetest Pie”
Post Malone, Doja Cat – “I Like You (A Happier Song)”
Shakira, Rauw Alejandro – “Te Felicito”
Tiësto, Ava Max – “The Motto”

Login to post comments

Lajmet e fundit

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Media

“Markat, ndikimi kryesisht nga Perëndimi”

Flet Era Xhabafti, zv.menaxhere e përgjithshme e kompanisë “Mini Invest Albania”   Ndonëse pandemia ka ndikuar në kërkesën për më shumë komoditet, kërkesat janë që edhe rehatia të jetë me marka. Kështu shprehet...

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Politikë

Çfarë do bëhet me dosjen ‘Xibraka’!

Nga Flamur Vezaj: Dosja ‘XIBRAKA’ nuk ka vetëm emrin e Olsi Ramës! Aty ka edhe plot te tjerë, te njohur e te panjohur, biznesmen, ndërtues, kriminel e krerë bandash qe veprojnë akoma...

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Politikë

Dosja ‘5D’/ Zef Preçi: Skemë e ngjashme me inceneratorët, djajtë kanë dalë nga shishja

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, e konsideroi si një skemë të ngjashme me atë të inceneratorëve, atë të krijuar nga drejtorët e Erion Veliajt me kompaninë ‘5D’. Për emisionin “Task Force”...