'Mbi 300.000 dollarë të dhëna nga Rilindja në të zezë për të blerë FBI-në'

Tuesday, 24 Janar 2023 10:38

 

Nga Ylli Manjani

220 000 dullaro në dorë +80 000 dullaro te parkingu=300 000 dullaro të dhëna nga Rilindja në të zezë për të blerë FBI-në. Kaq flitet deri tani. Kush e di sa ka ende, se atë të arrestuarin atje e kemi prapë mik...


Dhe nuk është se s'e kanë blerë, me thënë të drejtën.

Na hapën barkun me deklarata "FBI ka thënë..."; "FBI po trajnon prokurorët..."; "FBI kështu... e FBI ashtu.." Nuk po flas këtu për deklaratat FBI-ste, bërë nga të rrjedhurit e njohur të ekraneve politike.

Dhe populli këtu i hëngri të tëra. Helbete FBI ka emër të madh.

Mirëpo ne e paskemi patur mik FBI-në. Madje edhe e paskemi tumllosë n'pare mikun e FBI-së. Dollarë të thata në dorë....

Tani ky SPAK-u do hetojë ndonjë gjë, apo ska kohë se po merret me kallëzimin e rremë të Ulsiut?!

Këtë radhë denoncimi nuk vjen nga Mother Jones (nana e Jones), po nga nana e punës...
---
P.S. Ku është Duçka e kush është Kuçka.

Kjo është çështja!

Modifikuar më Tuesday, 24 Janar 2023 17:10
Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Politikë

Tensionet në Kuvend/ Kryemadhi: Lindita Nikolla si mercenare e Edi Ramës

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi nga jashtë sallës së Kuvendit foli për kaosin që përfshiu sot seancën plenare. Ajo sulmoi ashpër kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla duke thënë se...

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Politikë

SPAK në lëvizje për të prodhuar lajm/ Shkëlzen Berisha flet pas dëshmisë

Nuk është mbyllur akoma muaji i parë i vitit dhe Edi Rama ka regjistruar kaq shumë skandale brenda pak ditësh, që do kishin rrëzuar dhjetë herë një qeveri kudo. Por ndërsa...

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Politikë

Gazetarja e VOA: McGonigal s'është pyetur akoma për takimet me Ramën

Zyrtari i lartë i FBI-së Charles McGonigal është deklaruar i pafajshëm në seancën e parë në gjykatë. Kështu deklaroi gazetarja e Zërit të Amerikës Keida Kostreci në një lidhje me...