Tirana është epiqendra/ Koronavirusi mbërrin edhe te Tatimet

E Enjte, 04 June 2020 13:15

Rastet e konfirmuara zyrtarisht me koronavirus në vend nuk po njohin ulje. Tirana është epiqendra e infeksioneve. Edhe sot, nga 13 raste të reja, 11 janë në Tiranë.

Mbi 68 përqind e rasteve aktive në Shqipëri janë në kryeqytet. Ndërkohë dihet se koronavirusi ka shpërthyer në Qendrën Spitalore Universitare dhe në dy qendra shëndetësore.

Më herët ka pasur raportime për shpërthime te drejtoria e policisë, ndërsa së fundmi ka të dhëna se edhe në drejtorinë e përgjithshme të tatimeve janë regjistruar raste me koronavirusin e ri.

Burime jozyrtare thonë se janë dy raste pozitive në Drejtorinë e Tatimeve.

Situata ka krijuar alarm jo vetëm në këtë drejtori, por edhe në ato të rretheve për shkak të kontakteve të vazhdueshme kohët e fundit.

Kjo situatë ka krijuar probleme edhe në ritmin e punës, ndërsa pritet që të vijnë konfirmimet për tamponët e marrë.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Politikë

Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.

Nga Tritan Shehu: Konferenca Anestezi-Reanimacionit, paraqitje arritjesh e perspektivash profesionale e shkencore.Prej dy ditesh ne Hotel “Tirana” po zhvillon punimet, e ndare ne dy auditore, Konferenca e Pare Nderkombetare, njekohesisht dhe...

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...