Tritan Shehu:Kelcyra e braktisur nga Bashkia e saj!14 maji eshte afer!

Diel, 22 Janar 2023 18:26


“Kryetarit” te pa votuar i ka humbur edhe “vula”!
Probleme ne shumice ne territorin e saj nga rreshjet e diteve te fundit.
Psh njesia administrative Dishnice, fshati Katundisht i saj, etj, kane probleme serioze.
Probleme ne banesat e qytetareve e rrezikimin e tyre.
Ne demtimet e rrugeve e levizjes se njerezve, bagetive e mallrave.
Nderkaq askush nuk interesohet.
As edhe per te evidentuar demtimet e problemet ne ate.
Bashkia me administraten e saj e deri te Kryetari i pa zgjedhur, nuk dihet ku jane strukur.
Braktisje totale, harese e plote, lenie ne meshire te fatit te atyre banorave te Kelcyres me vlera e kontribute te medha.
Sidoqofte edhe pak i ka ngelur atij “pushteti” vendor, qe vetem per qytetaret nuk ka qofte dhe menduar ndonje here.
14 Maji tashme eshte shume afer.
Ndryshimi po troket ne dere tashme!”

Login to post comments

Lajmet e fundit

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Politikë

Këlliçi kafe me akademikun Apollon Baçe: Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur më 14 maj

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga primaret për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi është takuar me akademikun e mirënjohur Apollon Baçe. ‘Çfarë mund të shpëtojmë nga Tirana jonë e bukur...

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Politikë

Mjekët e infermierët braktisin vendin, VOA: Shqipëria në vështirësi për fuqi punëtore të kualifikuar

Në Shqipëri, zhvillimi me shpejtësi vitet e fundit i sektorit të turizmit dhe atij të ndërtimit ka nxjerrë në pah nevojën për më shumë specialistë dhe punonjës të kualifikuar, që...

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

Politikë

Takimi i zjarrtë në Kurbin, Behar Haxhiu mesazh demokratëve dhe rivalëve

  Kandidati i koalicionit opozitar "Bashkë Fitojmë" për bashkinë e Kurbinit, Behar Haxhiu, ka falenderuar mbështetësit dhe bashkëqytetarët për pritjen e zjarrtë që i rezervuan kryetarit të PD, Sali Berisha.  Ai shkruan...