Spahia inauguron këndin e ri sportiv në shkollën Ali Laçej: Më shumë mjedise të tilla, një jetë e shëndetshme për rininë

E Enjte, 25 May 2023 08:38

 

Kryebashkiaku i Shkodrës, Bardh Spahia, ka ndarë mnë rrejtin e tij social Facebook, disa momente krah nxënësve të shkollës Ali Laçej në këndin e ri sportiv.

Spahia shkruan ndër të tjera, se ky investim u bë në bashkëpunim me donacionin e fondacionit të modeles shqiptare Angela Martini.

 

Postimi:

Një tjetër kënd sportiv bashkëkohor për nxënësit dhe fëmijët e Shkodrës.
I lumtur që në bashkëpunim dhe falë një donacioni të fondacionit të modeles shqiptare Angela Martini, i dhurojmë shkollës 9-vjeçare “Ali Laçej” këtë hapësirë moderne. Jo vetëm për orët e edukimit fizik por edhe argëtimin pasdreke të fëmijëve dhe të rinjve të kësaj zone.
Më shumë mjedise sportive, për një jetë të shëndetshme dhe larg problemeve për rininë shkodrane. Kjo ka qënë motoja e çdo investimi që kemi realizuar në territorin e Bashkisë Shkodër.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Politikë

Tensionet në Veri, plagoset me sende të forta një zyrtar i policisë së Kosovës

Policia e Kosovës ka thënë se të mërkurën është lënduar një zyrtar policor në veri, si pasojë e sulmeve me mjete të forta. Sipas komunikatës, protestat e serbëve lokalë në komunat...

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Politikë

Klinika Lëvizëse “SIGAL UNIQA” më 2 dhe 3 Qershor në Elbasan/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

Me qëllim promovimin e shëndetit të mirë, SIGAL UNIQA Group Austria, kompania më e madhe e sigurimeve në rajon, nën idenë e gjigandit austriak të financave dhe sigurimeve “UNIQA...

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

Lifestyle

Rrjeti 'shpërthen' ndaj Beyonce dhe Jay-Z si shkak i talljes në këngën e tyre me abuzimin e Tina Turner

  Beyonce dhe Jay Z janë kritikuar nga fansat e Tina Turner për referencën e abuzimit të yllit të ndjerë nga duart e bashkëshortit të saj Ike Turner, hit ky i viti...