Mariela Shkurta: Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.

E mërkurë, 25 October 2023 18:15

Nga Mariela Shkurta:


Veprime te turpshme, qe tregojne haptazi se si funksionon drejtesia ne vend.


Sot, bashkeshortit te ministres Xhacka iu sekuestrua trualli, por ish-deputeti i PS vijon te mbetet njeri i lire dhe ministrja Xhacka vijon te mbetet po aq e lire si bashkeshorti i saj, me pasaporte ne xhep.


Drejtesia me dy standarde nuk eshte drejtesi, eshte drejtesi me regji.

Afera e inceneratoreve, ajo e Check Up-it, fondet me bujqesine e shume skandale te tjera te kesaj qeverie vijojne te mbeten “X Files”. Por qeveria Rama ben gjithcka per te asgjesuar opoziten, me kryetar ate qe i sjell makthe e ankthe, Sali Berishen, vetem e vetem qe te kete nje opozite si drejtesia e tij me regji.

Fut ne burg ate qe mori pronen e vet dhe le te lire ate qe mori pronen e shqiptareve. Vertet vend i denje per familjen e madhe, Bashkimin Europian.

Login to post comments

Lajmet e fundit

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Politikë

Mariela Shkurta: Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet!

Nga Mariela Shkurta:  Eshte fakt tashme! Veliajt nuk i mjaftojne me vetem te gjallet! Si me rastin e inceneratorit, ku pronare rezultojne edhe ata qe kane shkuar ne ate bote, edhe ne...

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Kronikë

Vdes Andreas Brehme, futbollisti që shënoi golin e fitores së Gjermanisë në finalen e Botërorit 1990

Gjermania e futbollit ka humbur një kampion bote.   Ka vdekur njeriu që ndihmoi të fitojë Kupën e Botës në finalen e vitit 1990 kundër Argjentinës në Romë, Andreas Brehme.  Kampioni i botës...

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Politikë

Eda Grimci: Bashkë jemi të pandalshëm…

Mbledhje kryesie Dega, 9, Tiranë Bashke jemi te pandalshem…Edvin dil na prit para Kryeministrise se kryehajduterise , se po vijme…